Výhody zaměstnávání občanů s postižením

Zaměstnávání občanů se zdravotním postižením přináší řadu příjemných okamžiků i finančních výhod. Kontaktujte nás, konzultant se vám bude věnovat v míře, kterou si určíte. Podívejte se na úspěchy firem a úspěchy jejich zaměstnanců.

 

S Agenturou Osmý den, o.s. se nám spolupracovalo velmi dobře - proces výběru, nástupu a zaškolení vždy probíhal podle domluvy. Miroslav Čech, manager KFC UL

Spolupráce s Agenturou Osmý den, o.s. je na velice dobré úrovni. Jan Štamec, Universita JEP UL

 

1.sleva na dani z příjmu 

  • 18 000 Kč za každého zaměstnance se zdravotním postižením, platí pro osoby invalidní v druhém a prvním stupni a pro osoby zdravotně znevýhodněné
  • 60 000 Kč za každého zaměstnance s těžším zdravotním postižením, platí pro osoby invalidní v třetím stupni

Částka je odvozena z průměrného ročního přepočteného počtu těchto zaměstnanců; uvedené částky se týkají plného úvazku. Při snížení pracovního úvazku se úměrně snižuje i výše slevy na dani z příjmu. 

2. smysluplné řešení zákonné povinnosti zaměstnávat občany se zdravotním postižením, pro firmy s více jak 25ti zaměstnanci

Stát podporuje zaměstnávání občanů s postižením. Firma má povinnost 

  • zaměstnávat 4% lidí se zdravotním postižením
  • nebo odvést ročně do státního rozpočtu 2,5 násobek průměrné mzdy v národním hospodářství, tedy cca 58.300,- Kč
  • nebo nakoupit výrobky či služby z chráněné dílny ve výši 7 násobku průměrné mzdy v NH, tedy cca  163.200.- Kč

Tyto částky můžete ušetřit a zaplatit jimi náklady na zaměstnance, který Vám odvede užitečnou práci.

3. nízké mzdové náklady 

Platí nařízení vlády č. 567/2006 Sb., o minimální mzdě, § 4: zaměstnavatel může u zaměstnance se zdravotním postižením využít možnost snížení minimální mzdy. U zaměstnance v prvním a druhém stupni invalidity snížení o 25%, u zaměstnance ve třetím stupni invalidity snížení o 50%.

4. dotace z Úřadu práce

Úřad práce dává možnost čerpat různé dotace: na vznik pracovního místa pro člověka s postižením, příspěvek na mzdu, příspěvek zaměstnavateli zaměstnávajícího více jak 50% lidí se zdravotním znevýhodněním, atp. Tyto dotace jsou individuální u každého zaměstnavatele i zaměstnance a o možnostech jejich čerpání Vás může přesněji informovat pracovní konzultant.

Důležité je, že navíc firma získá 

  • motivované a stálé zaměstnance, protože lidé s postižením si zpravidla váží svého pracovního uplatnění a často mají zájem i o práci pro ostatní zaměstnance neatraktivní;
  • lepší a modernější image Vaší organizace a její zviditelnění – veřejnost hodnotí kladně vstřícný postoj k lidem s postižením.  

Jednoduchá poptávka služeb Agentury Osmý den

Bookmark and Share 

 

Co vás zajímá:
Upřesnění poptávky. Například popis situace, kterou chcete vyřešit:
Kontakt:*
Ověření kontaktu:*
Vaše zkušenosti:
Jaká jste firma:
CaptchaOchrana proti SPAMu: opište kontrolní číslo. Jestliže číslo nemůžete přečíst, obnovte stránku.

Anketa

Máte mezi svými blízkými člověka s postižením? Pokud ano, co byste mu přál/a? Případně co byste přál/a sám/sama sobě, kdyby se v důsledku nemoci či úrazu vaše životní situace tak výrazně změnila?

Archív anket