Proč Kraj nechce vést občany k práci?

Jako poskytovatel takových služeb jsem přirozeně zklamaná, neboť Podporované zaměstnávání považuji za jedinou smysluplnou službu pro občany s postižením, kteří mají kapacitu pracovat - vše ostatní nevede k zaměstnání a zpravidla se "tráví čas" nějakou aktivitou. I občan s postižením má dle mého přesvědčení právo i povinnost pracovat a vydělávat si svou mzdu.
Jako daňový poplatník chci, aby mé daně byly použity inteligentně a netekly do ústavních či jiných zaostalých služeb. Jako podnikatel, který platí daní ještě mnohem více, bych chtěla o to víc.
Co si o tom myslíte vy?
Samozřejmě nechci být příliš tendenční - proto mně zajímá, co si o tom myslí další z vás. Napište mi, zavolejte, nebo se obraťte přímo na vedení Ústeckého kraje - proč finančně ukončuje poskytování Podporovaného zaměstnávání* a Občanské poradny**, obojí jediné v Ústí nad Labem. Přitom je dostatek prostředků na jiné služby, jež jsou jednodušeji úředně kontrolovatelné, ale jejich skutečný přínos - přínos v kvalitě, sebenaplnění a prospěšnosti života občanů s postižením - je o několik pater níže.
* Podporované zaměstnávání je služba, která dostává občany s postižením do zaměstnávání. Mají tedy své prostředky, svou mzdu a přestávají být závislí např. na ústavním zařízení. Stát zároveň výrazně ušetří na jejich pasivním zaopatřování.
** Občanská poradna jsou dvě místnosti s několika v oboru vzdělanými lidmi, kteří pomáhají občanům v obtížných životních situacích - při zadlužení, při nevyjasněném opatrovnictví, při sporech, při jednání s úřady, atp. Agentura Osmý den jako nestátní a necírkevní organizace ve svých provozních nákladech zřídila jedinou občanskou poradnu v UL (všechny ostatní kraje ČR již občanskou poradnu mají), zavedla i akreditovala její provoz. Více na www.obcanskeporadny.cz.
Napište mi váš názor, nebo hlasujte v anketě (vidíte jí vpravo). Srozumitelné příspěvky zde budeme publikovat.
Zuzana Thürlová, vedoucí sociálních služeb A8D