Poradna - Agentura Osmý den

Posláním služby odborné sociální poradenství Agentury Osmý den, o.p.s. je poskytnout rady, informace a pomoc lidem, kteří se ocitli v nepříznivé sociální situaci na Děčínsku a Ústecku a potřebují podporu a pomoc při řešení své nepříznivé situace.

Často se jedná o osoby s různým zdravotním postižením, sociální znevýhodněním, osoby v krizi, rodiny s dětmi, mládež z dětských domovů a těm, kteří potřebují podporu v oblastech poradenství tak, aby mohli řešit svou nepříznivou situaci. 

Pro koho je Poradna, v čem vám pomůže

Poradna je pro občany, kteří se dostanou do obtížné životní situace a nedokáží ji řešit vlastními silami. Jsou to mimo jiné lidé se zdravotním postižením, lidé v krizi, rodiny s dětmi či mládež z dětských domovů.

  • Poradenství je poskytováno v osmnácti oblastech. Specializujeme se na pracovně právní vztahy a zaměstnanost, pojištění, opatrovnictví, sociální dávky a další. Služby jsou poskytovány v prostoru poradny a nebo v přirozeném prostředí, jako např. na úřadech, u soudu, u zaměstnavatele.
  • Oblast pojištění: souběh invalidního důchodu a zaměstnání, povinnosti a nároky pojištěnce, přehodnocení stupně invalidního důchodu.
  • Oblast opatrovnictví: uplatnění práv, navrácení způsobilosti k právním úkonům, podpora při změně opatrovníka.
  • Oblast financí a dluhová problematika: řešení dluhů, exekucí, sestavení rozpočtů. 
  • Oblast pracovně právních vztahů a zaměstnanosti: práva a povinnosti zaměstnance, obsah pracovní smlouvy, platební neschopnost zaměstnavatele.

Poradna poskytuje své služby i v terénu - např. ve městě, na úřadech a také zajíždíme do spádových obcí města Děčín a Ústí nad Labem

SLUŽBY JSOU BEZPLATNÉ

Co poradna nedělá, v čem nemůže pomoci

Poradenství nezahrnuje (!) právní a investiční poradenství, poskytování výpočtů (daní, poplatků, důchodů, pojištění, dávek státní sociální podpory a hmotné nouze, úroků, mezd, dovolené), poradenství v komerčních záležitostech, zastupování u soudu (jako náhrada advokáta), doporučení konkrétního právníka, přepisování textů, půjčování finančních prostředků, zajištění ošacení či náhradního ubytování.

Kontakty

E poradna@osmyden.cz

W www.osmyden.cz

 

 

ÚSTÍ n/L - kontaktní místo

 T 775 182 574, 774 775 015

 Dvořákova 2 (zadní vchod z ul. Na Schodech, pod Úřadem práce)

 pondělí 13 - 17 hod pro neobjednané

 další dny dle telefonické domluvy

DĚČÍN - kontaktní místo

 T 775 182 102, 774 775 015

 Pohraniční 20, Děčín I (křižovatka s ul. Hudečkova)

 středa 13 - 17hod pro neobjednané

 další dny dle telefonické domluvy

  Bookmark and Share 

Anketa

Máte mezi svými blízkými člověka s postižením? Pokud ano, co byste mu přál/a? Případně co byste přál/a sám/sama sobě, kdyby se v důsledku nemoci či úrazu vaše životní situace tak výrazně změnila?

Archív anket