Stejná šance - Zaměstnavatel & Kolega 2018

Prestižní soutěž zaměstnavatelů v Ústeckém kraji zná svého vítěze

„Soutěží nejen oceňujeme firmy, ale také upozorňujeme na fakt, že zaměstnat člověka se znevýhodněním je něco samozřejmého, co může udělat každý zaměstnavatel, každý manažer,“ říká Zuzana Thürlová, ředitelka Agentura Osmý den, o.p.s.

Dne 22.5.2018 proběhlo na Krajském Úřadě Ústeckého kraje slavnostní vyhlášení vítězů krajského kola soutěže Stejná šance – Zaměstnavatel a Kolega 2018

Jednalo se o již osmý ročník soutěže, která se konala sedmi krajích. V Ústeckém kraji probíhala soutěž pod záštitou 1. náměstka hejtmana Ústeckého kraje PhDr.. Martina Kliky, MBA, DBA. Soutěž byla pořádána již tradičně ve spolupráci s Krajskou hospodářskou komorou Ústeckého kraje.

Pořadatelem soutěže v Ústeckém kraji byla obecně prospěšná společnost Agentura Osmý den, o.p.s., která působí v oblasti pomoci lidem se zdravotním znevýhodněním a poskytuje jim podporu při přechodu na trh práce.

Do krajského kola bylo přijato 64 nominací pro 39 firem v kategorii Zaměstnavatel 2018, které vyhodnotila odborná komise. „V každém ročníku je nominováno více zaměstnavatelů než v tom předchozím. Značí to zájem ze strany firem a jejich ochotu zaměstnávat pracovníky se zdravotním znevýhodněním. Nominovány byly firmy malé i velké, rodinné i nadnárodní s různým zaměřením působící v několika regionech Ústeckého kraje, "  doplňuje ředitelka Agentur Osmý den, o.p.s.

Kdo vyhrál

Potěšilo mě, že vítězem letošního ročníku se stala malá firma, která pro Jaroslava Formánka, která provozuje Řeznictví a uzenářství pod Klášterem v Rumburku". 

Na druhém místě se umístilo ústecké call centrum Attigente Group, spol. s.r.o.. Na třetím místě se shodným počtem bodů se umístily AmRest, s.r.o. - restaurace KFC z Ústí nad Labem a z Chomutova.

Agentura oceňuje také ty zaměstnance se zdravotním znevýhodněním, kteří si aktivně budují svoji pracovní kariéru. Na výzvu Nominujte svého kolegu zareagovalo 46 nominací ve prospěch 23 osob ze 14 různých firem.

Vítězkou se stal pan Václav Skřivánek (Školní jídelna Děčín IV, Jungmannova, p.o.), druhé místo obsadila masérka Kamila Pavlíková (TyfloCentrum Ústí nad Labem o.p.s.) a o třetí místo se shodným počtem bodů se podělili pan Petr Kumstát (AVAZ, z.s. Děčín) a pan David Hündl (Sociální firma Slunečnice DC,s.r.o., Děčín) 

Poděkování partnerům a čestné uznání

Děkujeme partnerům soutěže: Krajskému úřadu Ústeckého kraje a Krajské hospodářské komoře Ústeckého kraje za jejich podporu a účast při zajištění krajského kola soutěže.


Čestné uznání a poděkování za jejich aktivitu patří také všem nominovaným v kategorii Zaměstnavatel 2018 a Kolega 2018.

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

Anketa

Máte mezi svými blízkými člověka s postižením? Pokud ano, co byste mu přál/a? Případně co byste přál/a sám/sama sobě, kdyby se v důsledku nemoci či úrazu vaše životní situace tak výrazně změnila?

Archív anket